Denge
Denge
Reklam
Hatay Diken Gazetesi

3. YAPI VE İNŞAAT FUARI KAPILARINI AÇTI

Reklam
3. YAPI VE İNŞAAT FUARI KAPILARINI AÇTI

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) ve Hatay İnşaatçılar ve Boyacılar Esnaf Sanatkârları Odası tarafından düzenlenen 3. Hatay Yapı İnşaat ve Gayrimenkul Fuarı yoğun katılım ile kapılarını açtı.

Şehrin ekonomisine katkı sağlaması amacıyla bu yıl 3’üncüsünün hayata geçirildiği fuara; Hatay Valisi Rahmi Doğan, Antakya Kaymakamı Orhan Mardinli, HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel, Antakya Belediye Başkan Vekili Zeki Berber, Hatay İnşaatçılar ve Boyacılar Odası Başkanı Mehmet Alakuş, ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, ATSO Meclis Başkanı Selahattin Eskiocak, DASİFED Başkanı Faruk Ekinci, HASİAD Başkanı Gökhan Alkan, OSB Başkanı Tahsin Kabaali, HESOB Başkanı Abdülkadir Teksöz, Akdeniz İhracatçı Birlikleri Başkanı Ali Kavak, çok sayıda STK ve oda temsilcisi ile vatandaşlar katıldı.

Fuarın açılış konuşmasını gerçekleştiren Mehmet Alakuş, “İş dünyası için alternatifler üretebilmek amacıyla hayata geçirdiğimiz bu fuar iş birlikleri kurabilmek için de önemli bir fırsat. Bu yıl ekonomik büyümeyi nasıl sağlarız sorusu üzerinden yola çıktık. Hem geleneksel hem yeni fikirleri hayata geçirerek çalışmalarımız devam edecek. Fuarın gelişmesinde bizlere büyük katkı sunan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Daha sonra HESOB Başkanı Abdulkadir Teksöz düşüncelerini dile getirdi. Bu güzel fuarın Hatay’a hayırlı olmasını dileyen Teksöz, şehrin 15 ilçesinde ortak çalışma gerçekleştirilmesi temennisinde bulundu.

ATSO Başkanı Hikmet Çinçin ise, “Önümüzde uzun bir süre var ve bu süre zarfında bir seçim yok. Tüm seçilmişlerin ve atanmışların ilk maddesinin ekonomi ve istihdam olması gerekiyor. İlk olarak mobilyacılık ile ilgili başlayan fuar serüveni günden güne artarak devam ediyor. Hatay’ın bir fuar şehri olması yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. İnşaat sektörünün şehrimizin ve ülkemizin ekonomisine önemli katkılar sunacağına inanıyorum” açıklamalarında bulundu.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş da fuar ile ilgili düşüncelerini paylaştı. Başkan Savaş, “4 kategoride gerçekleşecek fuarlarımız art arda başlıyor. Bu fuarları başarılı bir şekilde gerçekleştireceğimize inanıyorum. Fuarların gerçekleşmesinde emeği geçen hem resmi kurumlarımıza, hem meslek odalarımıza hem de esnafımıza canı gönülden teşekkür ediyorum. Daha kalıcı bir fuar alanı kazandırma fikrine katılıyorum” ifadelerine yer verdi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.