Denge
Denge
Reklam
Hatay Diken Gazetesi

AV. REFİK ERYILMAZ BAŞKANLIĞINDA İLK MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

Reklam
AV. REFİK ERYILMAZ BAŞKANLIĞINDA İLK MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

Samandağ Belediyesi 2019 yılı Nisan ayı Olağan Meclis Toplantısı Belediye Meclis Salonunda Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz başkanlığında halka açık olarak gerçekleştirildi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği toplantıda 16 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.

Komisyonda görev yapacak meclis üyeleri belirlendi. Meclis oturumunda en genç meclis üyeleri Av. Ali Ercan Özen ve Songül Doğru Meclis Katipliği görevini üstlendi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan meclis toplantısında gündem maddeleri görüşülerek komisyon üyesi seçimleri yapıldı.

Meclis’te 1. ve 2. Başkan Vekilleri, Meclis Katip üyeleri, Daimi üye, Plan Bütçe Komisyonu, İmar Komisyonu, Ulaşım ve Trafik komisyonu, Kültür ve Sanat komisyonu yapılan oylama ile belirlendi.

5393 sayılı Belediye Kanununa göre meclis katipliğine gizli oyla iki yıl süreli, iki asil ve iki yedek üye seçildi. Asil katip üyeliğine Esen Dibek ve İlyas Nasraoğlu,
Yedek Katip Üyeliğine ise Ayhan Boğday ve Hakan Temizkan oy birliği ile seçildi.

5393 sayılı Belediye Kanununa göre meclis birinci ve ikinci Başkan Vekilleri gizli oylama ile iki yıl süreli seçildi. Birinci Meclis Başkan Vekilliğine Cem Tamimi, İkinci Meclis Başkan vekilliğine Hikmet Suadiye oy çokluğu ile seçildi.

5393 sayılı Belediye Kanununa göre gizli oylama ile 3 Encümen Üyesi seçildi. Encümen Üyeliğine: Ali Berrak, Songül Doğru ve Akın Paşa oy çokluğu ile seçildi.

5393 sayılı Belediye Kanununa göre İmar Komisyonu üyeliğine 3 üye seçildi. İmar Komisyonu Üyeliğine: Hakan Temizkan, Selman Kahlıoğulları ve Yahya Onur Berber oy çokluğu ile seçildi.

5393 sayılı Belediye Kanununa göre Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeliğine 3 üye seçildi. Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeliğine: Ayhan Boğday, Yusuf Karaçay ve Nesim Özgün oy çokluğu ile seçildi.

5393 sayılı Belediye Kanununa göre Çevre ve Sağlık Komisyonuna 5 üye seçildi. Çevre ve Sağlık Komisyonu Üyeliğine: “Kemal Esmer, Ender Can, Cemil Ergin, Atiye Sönmez Erdoğdu, Sinem Kayıkçı oy birliği ile seçildi.

5393 sayılı Belediye Kanununa göre Hukuk Komisyonuna 5 üye seçildi. Hukuk Komisyonu Üyeliğine: Üye Ali Ercan Özen, Doğan Güç, Timurlenk Bozoğlan, Hikmet Suadiye, Yüksel Şahutoğlu oy birliği seçildi.

5393 sayılı Belediye Kanununa göre Ulaşım Komisyonuna 5 üye seçildi. Ulaşım Komisyonu Üyeliğine: Üye Volkan Sağaltıcı, Nedim Yılmaz, Doğan Güç, Nesim Özgün, Taylan Nural oy birliği ile seçildi.

5393 sayılı Belediye Kanununa göre Eğitim ve Kültür Komisyonuna 5 üye seçildi. Eğitim ve Kültür Komisyonu Üyeliğine: Üye Kemal Esmer, Adnan Çıkar, Ali Berrak, Mahmut Rıdvanoğulları, Sinem Kayıkçı oy birliği ile seçildi.

Samandağ Belediyesi Çocuk Bakımevi Değerlendirme Komisyonuna Üye Pelin Ray oy birliği ile seçildi.

Belediyemiz ulusal ve uluslar arası hibe programlarına başvurmak, proje kapsamında taahhüt etmiş olduğumuz eş finansman miktarının proje hesaplarından kullanılması için Belediye Başkanına yetki verilmesi hususu görüşülerek oybirliği ile kabul edildi.

5393 sayılı yasanın 49. Maddesine istinaden Başkan Yardımcısı olarak görevlendirilen meclis üyesi ödeneği tespit edildi. Başkan Yardımcısı olarak görevlendirilen meclis üyesine Belediye Başkanının ödeneğinin 2/3 oranında ödeneğin verilmesi oybirliği ile kabul edildi.

2018 yılı Faaliyet Raporu görüşülerek oy çokluğu ile kabul edildi.

Samandağ Belediyesi Mayıs ayı Olağan Meclis Toplantısının 3 Mayıs Cuma günü saat 10:00’da Samandağ Belediyesi hizmet binasında bulunan Toplantı Salonunda yapılması oy birliği ile kabul edildi.


Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.