Hatay Diken Gazetesi

BAŞKAN SAVAŞ’TAN AK PARTİ’YE ZEYTİN DALI.. Haber: Ferit Lif & Çetin Cemali

Başkan Savaş Hatay Büyükşehir seçimlerini yüzbin küsür oyla kazanmış olabilir. Dolayısıyla başkan Savaş partisi Hatay CHP’de bütün ipleri eline geçirmiş görünüyor. Hatay CHP’nin üç milletvekili ve tüm İl ve İlçe örgütleri olmak üzere kendisine biat etmiş görünüyor. Ancak buna ramen İl başkanı Halil İbrahim Özgün’ü değiştirmek için CHP genel merkezinde çeşitli görüşmeler yaptığını’da biliyoruz.

BAŞKAN SAVAŞ’TAN             AK PARTİ’YE ZEYTİN DALI..  Haber: Ferit Lif & Çetin Cemali

              BAŞKAN SAVAŞ’TAN AK PARTİ’YE ZEYTİN DALI..

     Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş bayram ziyaretleri içerisinde AK Parti İl binasına yanında üç CHP’li Milletvekili ile beraber AK Parti İl binasına giderek İl başkanlığına atanan Mehmet Yeloğlu’nu hem yeni görevini hemde bayramını kutladı. Sosyal medya’ya yansıyan bu resim bazı çevrelerce ‘’ Hatay siyasetin’de görmek istediğimiz tablo budur’’ şeklinde değerlendirildi.

     Başkan Savaş eski partisi olan AK Parti’ye beş yıl aradan sonra ilk defa çiçekli bir ziyarette bulunmuş olması Hatay siyasetinin normalleşmesi anlamında elbette olumlu değerlendirilebilir. Çünkü Hatay Büyükşehir meclisinde geçtiğimiz beş yıl ‘da olduğu gibi, yinede çoğunluk AK Parti ve Cumhur ittifakın’da bulunuyor. Beklide başkan Savaş AK Parti’ye böylesi bir ziyarette bulunmak suretiyle HBB meclisindeki çekişmenin önüne geçmek istiyor olabilir.

     Ama bana göre madalya’nun bir diğer yüzü var’ki ; başkan Savaş 23 Haziran seçimlerinden sonra Türkiye siyasetinde yaşanabilecek gelişmelerin önlemini şimdiden alma hesabı yapıyor. Başkan Savaş Hatay Büyükşehir seçimlerini yüzbin küsür oyla kazanmış olabilir. Dolayısıyla başkan Savaş partisi Hatay CHP’de bütün ipleri eline geçirmiş görünüyor. Hatay CHP’nin üç milletvekili ve tüm İl ve İlçe örgütleri olmak üzere kendisine biat etmiş görünüyor. Ancak buna ramen İl başkanı Halil İbrahim Özgün’ü değiştirmek için CHP genel merkezinde çeşitli görüşmeler yaptığını’da biliyoruz. Bu konuda Hatay CHP üç Milletvekilini’de ikna ettiği öne sürülüyor. Mevcut CHP il başkanı Halil İbrahim Özgün başkan Savaş ile uyumlu bir çalışma içerisinde bulunsa’da sol bir siyasi kültüre sahip olduğu için başkan Savaş tarafından istenmediği öne sürülüyor. Bu konuda önümüzdeki günlerde yaşanacak gelişmeleri izlemeye devam ediyoruz.

     Başkan Savaş AK Partiye yaptığı ziyaretle uzatmak istediği zeytin dalını başka nedenleri’de olabilir. Örneğin Hatay ikinci ağır ceza mahkemesin’de çok sayıda Belediye personelinin yargılandığı SÜLEYMAN ŞAH derneği davası sonuç aşamasına gelmiş görünüyor. Bu davanın iddanamesinde yer alan iddialar’da Süleyman Şah derneğinin FETO terör örgütü tarafından kurulduğu ve bu derneğin HBB tarafından maddi olarak desteklendiği öne sürülüyor. İşte başkan Savaş’ın uykusunu kaçıranda bu davanın sonuçlanma aşamasına gelmiş olmasıdır.

     Bu konuda içişleri bakanlığı mülkiye müfettişi’nin hazırladığı bir rapor var. Müştekiler Hüseyin Ata kaşgöz ve gazeteci Halit Basık’ın şikayetleri üzerine mülkiye müfettişinin hazırladığı bu rapor’da Süleyman Şah derneği ile ilgili yargılama sürecinin devam ettiği ifade ediliyor. Bu konudaki yargılamanın ağustos ayı içerisinde yapılacak bir duruşmada karara bağlanması bekleniyor. İşte başkan Savaş’ı tedirgin eden önemli davalardan biride budur. Belkide başkan Savaş AK Parti ve il başkanı Mehmet Yeloğlu’na zeytin dalı uzatma isteği bu davadan kaynaklanıyor olabilir’mi ? Bu gerçeği ancak önümüzdeki süreçte öğrenebileceğiz. Yani önümüzdeki süreçte birileri için tehlikeli çanlar çalmaya başlayabilir.

Haber : Ferit Lif & Çetin Cemali

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.