Denge
Denge
Reklam
Hatay Diken Gazetesi

BELEDİYE YÖNETİMİ VE BÜTÜN BELEDİYE ORGANLARINA ÇOĞULCU DEMOKRASİ ŞARTTTIR. SAMANDAĞ BELEDİYESİ İLK MECLİS TOPLANTISINDAN HAYAL KIRIKLIĞI YAŞADIK

Reklam
BELEDİYE YÖNETİMİ VE BÜTÜN BELEDİYE ORGANLARINA ÇOĞULCU DEMOKRASİ ŞARTTTIR.  SAMANDAĞ BELEDİYESİ İLK MECLİS TOPLANTISINDAN HAYAL KIRIKLIĞI YAŞADIK

Sayın mevlüt Mevlüd Oruç kaleminden BELEDİYE YÖNETİMİ VE BÜTÜN BELEDİYE ORGANLARINA ÇOĞULCU DEMOKRASİ ŞARTTTIR

SAMANDAĞ BELEDİYESİ İLK MECLİS TOPLANTISINDAN HAYAL KIRIKLIĞI YAŞADIK

31 Mart seçimlerinin halkımıza hayırlı olmasını diliyoruz. Seçilen Belediye Başkanı Sayın Refik Eryılmaz ve bütün Meclis üyelerini kutluyor, başarılar dilerim.

Söz verdiğimiz gibi Samandağ Belediyesi ile ilgili bütün çalışmalarımızı halkımız ile paylaşacağız. Samandağ Sözümüz var Meclisi ve Samandağ DSP belediye Meclis üyeleri olarak Samandağ belediye meclisi ilk toplantısı ile ilgili düşüncelerimizi halkımız ile paylaşıyoruz.

ÇOGUNLUK DİKTATÖRLÜĞÜ DEĞİL ÇOĞULCU DEMOKRASİ

Samandağ Belediyesinin bundan sonraki yönetim, denetim şekli belirlenen ilk toplantı demokrasi, şeffaflık, denetlenebilirlik, çoğulculuk açısından önem taşıyor. Seçim öncesi ve seçim sonrası bütün konuşma ve yazılarda demokrasi, şeffaflık ve denetlenebilirlik vaatleri verildi. Fakat maalesef ilk toplantıdan hayal kırıklığı ile ayrıldık. Refik bey ve CHP’li meclis üyeleri çoğulcu demokrasiden değil çoğunluk diktatörlüğünden yana tavır aldılar. İlk toplantıda Demokrasi, şeffaflık vb vaatleri daha ilk toplantıda yerle bir oldu. İlçe olarak ve ülke olarak çoğunluk diktatörlüğünden çok kaybettik ve hala kaybetmeye devam ediyoruz. Ülkemizin de ilçemizin de çoğunluk diktatörlüğünden kurtulması zamanı gelmiştir.

İLK TOPLANTIDA MUHALEFETE AMBARGO

Herkesin bildiği gibi Samandağ Belediyesinde en önemli komisyonlar imar ve bütçe komisyonlarıdır. Büyük miktarda Rantın ve paranın döndüğü komisyonlar İmar ve bütçe komisyonlarına şeffaflık ve denetlenebilirlik, Çoğulculuk gereği muhalefetten en az bir üye ile yer alması sağlanmalı idi. Bu iki komisyona Muhalefetin girmesi Belediye Başkanı Refik Eryılmaz’ın önerisi ile engellenmiştir. Sözde demokratik davranılarak göstermelik olarak diğer komisyonlarda üye sayısı 5 yapılarak muhalefetin 1 kişi ile temsil edilmesi sağlanmış fakat özellikle rant’ın, şaibelerinin en çok döndüğü yer imar komisyonunda muhalefetten bir kişi dahi olmayışı kafalarda soru işareti bıraktı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.