Hatay Diken Gazetesi

DEFNE ve ANTAKYA CHP ‘de ADAYLAR NETLEŞİYOR

DEFNE ve ANTAKYA CHP ‘de  ADAYLAR NETLEŞİYOR

Yerel seçim tarihi yaklaştıkça siyasi partilerde adaylık yarışı hızlanıyor bugün ilimizde 15 ilçe ve büyükşehir başkanlığı için ikiyüz’e yakın belediye başkan aday adayı sahaya inmiş görülüyor.
Ciddi adayları tenzih ederek bir fıkra anlatmak istiyorum.
( Doğada kemikle beslenen bir kemikçi kuşu var. Kemikçi kuşu yiğeceği kemiği gagasına alır ve dönüp arkasına bakar. Ben bu kemiği yersem çıkartırmıyım diye hesap yapar.) Maalesef bugün kemikçi kuşu kadar hesap yapamayan çok sayıda aday adayı var.
Hatay CHP de en fazla aday adayı Defne ilçesinde bulunuyor. Mevcut belediye başkanı İbrahim Yaman’ın koltuğuna göz diken aday adayları arasında , Nidal Özdemir , Selim Matkap , Selahattin Atahan , Hikmet Mengüllüoğlu , Ertan Öztürk , İbrahim Güzel , Zühyr Günal , Metin Açık gibi aday adaylarına son günlerde ATSO ‘nun meclis başkanı Selahattin Eskiocak’ta katıldı. Eskiocak CHP Hatay milletvekilleriyle yaptığı gizli görüşmeden sonra CHP genel merkezine giderek üst düzey yöneticelerle olumlu görüşmeler yapmış olacak’ki , bugün Hatay büyükşehir belediye başkanı Lütfü Savaş’ın kuzeytepe’de bir restaurant’ta verdiği kahvaltıda boy gösterdi

DEFNE ve ANTAKYA CHP ‘de  ADAYLAR NETLEŞİYOR

ve protokol masasında ağırlandı. Selahattin Eskiocak’ın CHP Defne belediye başkan adaylığına soyunmuş olması bir çok aday adayının uykusunu kaçırmış gibi görünüyor.Selahattin Eskiocak’ın aday yapılması halinde Defne CHP de eğilim yoklaması ile aday belirleme yönteminin rafa kalkacağı iddia ediliyor. İşte o zaman Defne CHP ‘de ortalığın KEL ALİ’nin bağına döneceğini şimdiden söyleyebiliriz.
Defne , Arsuz ve Samandağ belediye başkan adaylarını belirleme yetkisinin kendisinde olduğunu her ortamda hissettiren HBB başkanı Lütfü Savaş Antakya belediye başkan adaylığına kendisi gibi ülkücü kökenli Hatay büyükşehir belediyesi fen işleri daire başkanı Nihat Tazeaslan’ı CHP ye dayatmaya çalışıyor. Nitekim Nihat Tazeaslan CHP’nin kahvaltısına katıldı ve çok sayıda insanla ayak üstü sohbetler yaptı Böylece başkan Savaş Hatay CHP ‘ ye bir çomak daha sokmaya çalışıyor.
HBB başkanı Lütfü Savaş birkaç gün önce büyükşehir’le iş yapan ile 40 civarında mütahitle bir araya geliyor ve bu mütahitlere Nihat Tazeaslan’ı Antakya CHP belediye başkan adayı yapmak istediğini ifade ediyor, zaten müteahitler’le dört senedir içli dışlı olan Nihat Tazeaslan aday yapılmasına kahvaltıya katılan mütahitlerin ne kadar sevindiklerini tahmin edebilirsiniz. Üstelik kahvaltıya bugüne kadar AK parti saflarında görülen Cemil Yıldız , Servet Altaş , Musta Us , Fevzi Yılmaz ,Mehmet Özkan , Mustafa Çakıcı , Abdulsamet Yılmaz, ve Mustafa Çetinkaya ve isimlerini daha sayamadığımız müteahitler katıldı.
AK partinin çantasında keklik olarak görülen Antakya belediye başkanlığını CHP adayının kazanamıyacağını en iyi bilen HBB başkanı Lütfü Savaştır. 2014 yerel seçimlerinde Antakya belediye başkanlığını AK parti adayı İsmail Kimyeci’nin CHP adayı Ramiz Parlar’a 30 bin fark attığını herkes biliyor.
Bu gerçek ortada iken başkan Savaş MHP eski ilçe başkanlarından Merhum Ali Tazeaslanın oğlu olan Nihat Tazeaslan CHP den aday gösterilmesi MHP camiasından kendisine oy devşirme amaçlı olduğu siyaset kulislerinde ifade ediliyor.

Ferit Lif : Yazdı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.