Denge
Denge
Reklam
Hatay Diken Gazetesi

DEFNE’NİN BU GÜZEL MANZARASINI BOZMAYIN

Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin 31 Mart 2019 yerel seçimlerden hemen sonra jet hızıyla Hatay Büyükşehir Belediyesinin 1 Nisan’da askıya çıkardığı 1/5000 imar planıyla, Defne- Harbiye döver seyir teraslarının üzeri, Harbiye şelalelerine bakan yamaçların bir kısmı turizm bölgesi olarak imara açılıyor.

Reklam
DEFNE’NİN BU GÜZEL MANZARASINI BOZMAYIN

Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin 31 Mart 2019 yerel seçimlerden hemen sonra jet hızıyla Hatay Büyükşehir Belediyesinin 1 Nisan’da askıya çıkardığı 1/5000 imar planıyla, Defne- Harbiye döver seyir teraslarının üzeri, Harbiye şelalelerine bakan yamaçların bir kısmı turizm bölgesi olarak imara açılıyor. Bu yamaçların sadece küçük bir bölümünün yapılaşmaya açılması ve diğer devamındaki yerlerin yapılaşmaya halen kapalı olması bir sürü soruyu’da beraberinde getiriyor.

Harbiye Şellaleri yıllardır sit olanı olarak korunan ve Hatay’a gelen turistlerin ilk ziyaret ettiği bu bölgeyi imara açmak bindiğimiz dalı kesmek, çocuklarımızın geleceğini çalmaktır. Bu bölgeyi imara açmak doğa katliamının başlangıcıdır. Bu bölge Allah’ın Harbiye ve Defne halkına verdiği bir lütuftur ve asla betonlaşmasına izin verilmemelidir. Bizde buradan Hatay Valimiz Rahmi Doğan , HBB başkanı Lütfü Savaş ve Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel’e Doğal yapının bozulmasına, şelale bölgesinin muhteşem manzarasının yok olmasına sebep olacak bu kararı gözden geçirip bu hatayı düzeltmeye davet ediyoruz. Ayrıca Tüm halkımızı bu konunun takipçisi olmaya ve yetkili kişileri bilgilendirmeye davet ediyoruz.

HABER : ÇETİN CEMALİ

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.