Denge
Denge
Reklam
Hatay Diken Gazetesi

HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ‘den ÇAMUR SİYASETE DEVAM

Reklam
HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ‘den ÇAMUR SİYASETE DEVAM

HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ‘den ÇAMUR SİYASETE DEVAM

“Hatmes diye bir şirket kurdular. Buraya 25 milyon lira aktarmaları gerekiyor. HBB’nin bu kadar borcu var iken, nasıl olacak bu ? Yüzde 25’e tekabül eden 6 milyon 250 bin lira nakit parayı nasıl bulacaklar ? Oysa kanunen bu şirketi kurmak için 100 bin lira yeterli.. Kaldı ki, araştırmalar yaptık. İstanbul BŞB’de yolcu taşımacılığı, 16 milyon üzerinde nüfusu olmasına rağmen, yolcu sayısı düşmüş. İDO seferlerinde ciddi düşüşler var. Mersin’de de durum böyle.. Hem Kamu İhale Kanunu’na göre, yurtdışından gemi getirmeniz mümkün değil. HBB suç işlemiş olur.

İzmir BŞB, 16 milyon liraya gemi aldı. Parasını çıkarmak için 18 yılda kendini finanse etmesi gerekiyor. Oradaki sefer sayısına göre, (HBB’nin açıklaması örnek gösterildi) burayı baz aldığımızda 330 kişiyle yılda 1.500 sefer yapmalı.. Mümkün görünmüyor.. Biz bunları Hatay adına konuşmak zorundayız. 25 milyon lira az bir para değil. İskenderun’da daha önce deniz otobüsü seferleri denendi, talep olmayınca, iptal edildi..

Büyükşehir belediye meclisinin 11.01.2018 tarihli toplantısında Plan Bütçe komisyonunu ile Ulaşım ile Ulaşım Komisyonuna havale edilen Hatay Büyükşehir Belediyesi adına tescilli HATMES Gıda Ürünleri Sanayi ve Ticaret Limited şirketinin anonim şirkete dönüştürüleceğinden dolayı şirket unvanı, amaç ve konusu ile şirket sermayesinin 500.000 TL arttırılması, belediyemiz görev ve yetki alanında bulunan toplu taşımacılık hizmetlerinden denizyolu ile yolcu, yük ve araç taşımacılığı hizmetinin 5 (beş) yıl süre ile bu şirkete devredilmesi ve işletme bedeli olarak KDV dahil olmak üzere aylık hasılatın %0,5’inin belediyeye ödenmesi ve kiralama yolu ile yapılmasına oy çokluğu ile karar verildi.

                        İŞTE  ÇAMUR  SİYASET  AÇIKLAMALARI ( HBB’den )

Hatay’ımızın özellikle izlenen dış politika neticesinde içine düştüğü makûs talihini önemli ölçüde düzeltecek HADO, ilimiz için çok önemli bir projeydi. Ortadoğu’da ekonomik anlamda Hatay’ı merkez yapacak bu önemli projemiz, İskenderun’dan başlayıp Samandağ, Beyrut, Kıbrıs ve Mersin ağıyla EXPO 2021 sürecimize ve Gastronomi Kenti unvanımıza katkı sağlayacaktı. 

Projemizin hayata geçmesi için vizyon sahibi insanlar lazımdı ancak bizler mecliste azınlık durumundaydık. Bu nedenle projemiz, başta rakibim olacak arkadaşın öncülüğündeki mecliste çoğunluk olan grup tarafından türlü bahanelerle engellendi.

Takdiri Hatay halkına brakıyoruz….

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.