Denge
Denge
Reklam
Hatay Diken Gazetesi

HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YENİ SANAYİ SİTESİNDE TABELA VERGİSİ AVIN’DA

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş seçim sürecinde Esnafa verilen hiçbir sözün tutulmadığı ve kaderiyle baş başa bırakıldığını ifade eden esnaflar başkan Lütfü Savaş’ı seçimlerden sonrada Yeni Sanayi Sitesinde hiç görmediklerini dile getirdiler.

Reklam
HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YENİ SANAYİ SİTESİNDE TABELA VERGİSİ AVIN’DA

HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YENİ SANAYİ SİTESİNDE TABELA VERGİSİ AVIN’DA

Hatay büyükşehir Belediyesi’nin her yıl esnaftan topladığı TABELA VERGİSİ paraların nereye gittiğini esnafların merak ettiğini, özellikle bu günlerde Hatayın her ilçesinde ve özellikle Antakya Yeni Sanayi Sitesinde  esnafların kan ağladığı bu işsizlikte Sanayi’nin  alt yapısı ve yol ile ilgili hiçbir çalışmanın olmadığı ve sadece Tabela vergisi için esnafı resmen bezdiren tavırları  ile Antakya Yeni Sanayi sitesini çileden çıkardı.

Esnaflarla yaptığımız görüşmelerde ;                    

‘’Vergiler Altında Eziliyoruz” Bu tarz işletme sahiplerinin benzer sıkıntılarda olduğunun altını çizen esnaf, zaten ekonomik kriz var esnaf zor durumda birde bu belediye esnafa reklam parası dayatması ayrı bir cefası. Yani 100-200 Lira gibi bir miktar olsa problem değil. Zaten esnaf zor durumda yok KDV’si yok döviz patlaması, yok vergisi, yok kirası, yok elektrik zammı birde belediyeye reklam parası bıktık artık.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş seçim sürecinde  Esnafa verilen hiçbir sözün tutulmadığı ve kaderiyle baş başa bırakıldığını ifade eden esnaflar başkan Lütfü Savaş’ı seçimlerden sonrada Yeni Sanayi Sitesinde hiç görmediklerini  dile getirdiler.

Öte yandan uğur mumcu bulvarı’nın alt geçit çalışması sırasında’da  mahalle  esnafına yol kapalı olduğundan dolayı Tabela vergisinin alınmayacağını söylemişlerdi. Ancak esnaflarla görüştüğümüzde, bizden gecikmiş faizleriyle baraber tahsil etmeye çalışıp ayrıca hesaplarımıza Hatay Büyükşehir Belediye mali işler daire başkanlığından haciz koymak suretiyle tahsil etmeye çalıştılar.

HBB başkanı Lütfü Savaş yerel seçimler öncesinde bol keseden dağıttığı bütün vaatlerini unutmuş görünüyor. Ancak Hatay kamuoyu ve Hatay seçmeni bu vaatleri bir kenara yazar vede birgün hesabı sorar. Bizde buradan uyarma gereği duyuyoruz.

HABER : ÇETİN CEMALİ

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.