Denge
Denge
Reklam
Hatay Diken Gazetesi

HATSU’DAN ŞİDDETLİ YAĞIŞLA GELEN OLUMSUZLUKLARA ANINDA MÜDAHALE

Reklam
HATSU’DAN ŞİDDETLİ YAĞIŞLA GELEN OLUMSUZLUKLARA ANINDA MÜDAHALE

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU) ekipleri, gece boyunca süren şiddetli yağmur yağışları ile tıkanan kanalları açma ve su birikintilerini hızlı deşarj etme adına gece gündüz çalıştığını belirtti.
Hatay genelinde gece saatlerinde başlayan şiddetli yağmur yağışları esnasında caddelerde oluşan su birikintilerini tahliye etmek için ekiplerin seferber olduğunu bildiren Genel Müdürlük, ALO 185 HATSU Çağrı Merkezi’ne de gelen bildirimler sonrasında ekiplerin su giderlerinde taşma, tıkanma vb. sorun yaşayan vatandaşların imdadına yetiştiğini aktardı.
Caddelerin üzerindeki muayene bacalarına yapılan müdahale sonrasında yağmur sularının tahliye edilerek su birikintilerinin önlendiğini açıklayan İdare, trafik akışının normale dönmesi adına açık su kanallarında ve yağmur ızgaralarında biriken atıkların temizlendiğini bildirdi.
Kent genelinde ekiplere iletilen yüzlerce arıza bildirimlerine tüm vidanjör ve kılavuz araçlarının yardımı ile müdahalede bulunan HATSU, tüm olumsuzlukların ortadan kaldırılması için gece ve gündüz teyakkuz halinde olduklarını vurguladı.
Ayrıca, HATSU Genel Müdürü Mehmet Çaparali, Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı şube müdürü ve saha amirleri ile birlikte muhtelif noktalarda yaşanan sıkıntıları yerinde takip ederek ekiplerin müdahale konusunda daha hızlı ve hassas olma konusunda talimat verdi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.