Denge
Denge
Reklam
Hatay Diken Gazetesi

İBRAHİM GÜLER, KAYBETTİ Mİ ? YOKSA YENİ Mİ BAŞLADI ? SEÇİM BİTTİ YANIT HAKKIMI KULLANIYORUM

Reklam
İBRAHİM GÜLER, KAYBETTİ Mİ ? YOKSA YENİ Mİ BAŞLADI ? SEÇİM BİTTİ YANIT HAKKIMI KULLANIYORUM


İBRAHİM GÜLER, KAYBETTİ Mİ ?
YOKSA YENİ Mİ BAŞLADI?
SEÇİM BİTTİ YANIT HAKKIMI KULLANIYORUM
Kendimi holigan, mesleğini kötüye kullanan ya da satılık hiç görmedim. Ben dünde emekçiydim, bu günde emekçiyim, yarınlarda da sadece emekçi olacağım. Bir emekçi sadece emeğinin karşılığını alır!
Hiç kimse bir emekçiye satılıksın yaftasını yapıştıramaz eğer yapıştırıyor ise ispat etmek zorundadır.
‘Gerçek güç,kazananı alkışlamak değildir”
Seçim sonuçlarını değerlendirmek için biraz zaman gerekliydi. Daha sağduyulu, daha soğukkanlı olarak gerçekleri görebilmem için.
Kim kazandı?
Kim niçin kaybetti? 
Gibi soruların yanıtları oldukça karmaşık.
Evet, tüm yoğunluğu ile 31 Mart seçimleri sona erdi. Sonuçların ülkeme hayırlar getirmesini diliyorum. Bu süreç içinde oldukça yoğun stresli, sıkıntılı, günleri tüm Hatay olarak birlikte yaşadık. Ancak şahsım adına ayrıca iki kat zor geçtiğini söylemek durumundayım.
SEÇİMLERDEN ÖNCE Kİ ÜÇ AY HAYATIMIN KABUSU OLDU..ŞİMDİ CEVAP HAKKIMI KULLANIYORUM
Gelen baskıcı mesajlar içeriğinde tehdit ve hakaret içeren yorumlar, daha ötesi sözel çirkin saldırılara maruz kaldım. Bizzat adımı ve fotoğrafımı yayınlayarak İbrahim Güler, yazılarım nedeniyle Holiganlık yaptığımı iddia edenler oldu. Daha ileriye gidip toplumu yanlış yönlendirdiğimi savunanlar vardı. O zaman Lütfü Savaş’ı savunan ya da haberini yazan Gazeteciler de holigan ve satılıkdı.


CHP Görselinde bir gazetecinin Ak Parti Adayını yazması ya da onu anlatmaya çalışması toplumun değer yargılarını kırmak istemesi inanın deveye hendek atlatmak kadar zormuş.
Aslında itiraf etmeliyim ki benim içinde bir ilkti ve çok zordu. Vitrinin arkasında inanmadığın bir parti, ön cephede insanlığına sonsuz inandığım bir aday İbrahim Güler…
Evet, çeliş ki var gibi görünse de aslında açılımı çok karmaşık değil. Lütfü Savaş’ın söylediği gibi yerel seçimlerde partiler değil adaylar yarışır.
BENDE BU ŞUUR İLE DOĞRU ADAY İBRAHİM GÜLER’DİR DEMİŞTİM BU SAVIM HALEN GEÇERLİDİR.
Siyasette ya da başka bir kulvarda ben inandıklarımı savunurum. Herkes beğenmek ya da inanmak zorunda değildir. Düşünce özgürlüğü de tam burada başlar. 
KİMSE KİMSEYLE AYNI DÜŞÜNMEK ZORUNDA DEĞİLDİR!
İBRAHİM GÜLER, KAYBETTİ Mİ, KAYBETTİRİLDİ Mİ ? 
YOKSA YENİMİ BAŞLADI?
Lütfü Savaş, evet CHP lidir ancak birçok hata yaptı. Yazdıklarımın hiç biri iftira değildir. Yazdıklarımın o günde arkasındaydım bu günde arkasındayım. Yeni dönemde aynı kıskaç altında izlemeye devam edeceğim. Belki de hatalarından ders çıkartarak hizmetlerine düzelerek devam edebilir.
İbrahim Güler, yaşı ve yaşamı gereği henüz yolun başında olan dürüst bir insan. Ticareti iyi biliyor olabilir. Ancak siyasetin KIVRAK, OYNAK, KAYPAK HATTA ALDATICI yönlerini ne yazık ki henüz bilmiyor.
Seçim sürecinde çok çalıştığını biliyorum. Ama hep kendisi çalıştı. Lakin çalışırken dünyasını unutacak kadar yorulduğunu gerçeklerden uzaklaştığını bizzat gözlemledim.
Çünkü hayalleri vardı!
Çünkü inançla çıkmıştı bu yola!
Çünkü her doğrunun her yerde kabul göreceğini sandı.
Çünkü çevresinde ki iki yüzleri, üç yüzleri, beş yüzleri, göremedi kendi gibi sandı.
Siyasetin BUKALEMUN olduğu gerçeğini kabul etmedi her tuttuğu elin dost olduğunu sandı herkes için mücadele verirken herkes onun için sadece seyirci oldu!
Bilmiyordu ki pazarlık içinde pazarlıklar var!
Bilmiyordu ki evetlerin içinde hayırlar gizli!
Bilmiyordu ki önce can diyen güruh çoğunluktaydı!
AK PARTİ’NİN ADAYI İBRAHİM GÜLER, KENDİ OY GÜCÜ İLE NORMAL ŞARTLARDA BU SEÇİMİ KAZANABİLİRDİ!
Ancak Ak Parti kendi oy gücünü Hatay’ın RTE si görülen Lütfü Savaş, reisine kullandı.
Lütfü Savaş, yanlışlarına rağmen partiler üzeri sevildi kabul gördü. Yanlışları görmezden gelindi, kulak tıkandı hatta onlar çalıyor buda çalsın boyutunda hoşgörü limitinde boğuldu. 
Sonuç olarak Lütfü Savaş, reis bu dönemde belediye başkanımızdır.
PEKİ, İBRAHİM GÜLER, NE OLUR?
Şu anda yorgunluğu dışında hiçbir kaybı yoktur tersine siyaseti öğrenerek bir basamak daha üstte çıkmıştır. Bundan sonraki attığı her adım daha temkinli, daha dikkatli ve daha düşünerek atacaktır.
Kurtlara gardını alarak bir tık önde siyasi hayatı devam edecektir. Ama bu il başkanlığı ile devam edebilir, ama siyasetin başka bir kulvarında devam edebilir sonuç olarak her şekilde devam edecektir.
Güler, iş dünyasında gösterdiği üstün başarıyı siyaset hayatında da en zirveye çıkarak yenilgiyi zafere dönüştürecek güce sahiptir.
Türkiye geneline baktığımızda zaten bu filmin tümü Hatay gibi sonuçlanmıştır. Yani Büyük kentleri kaybeden Ak Parti tablosu var karşımızda. Bu nedenle İbrahim Güler’in kaybetmesi RTE için bir sürpriz olmamıştır. Kaldı ki Güler’e ayrı bir sevgi gösterdiği güven duyduğu aşikârken… Ona daha çok kapılar açacaktır.
İBRAHİM GÜLER, KARŞISINDAKİ BÜYÜK GÜÇLERE RAĞMEN, SEÇİMİN KAYBEDENİ DEĞİL DÜRÜST ÇALIŞANI OLARAK HATAY TARİHİNE GEÇMİŞTİR.
Sonuç olarak adıma doğru olduğuna inandığım adayı destekledim, arkasında durdum partisini değil kişiliğini ve çalışmalarını ön plana çıkardım.
BU GÜN GEREKSİN YİNE AYNI BİÇİMDE DAVRANIRIM….
Kendimi holigan, mesleğini kötüye kullanan ya da satılık hiç görmedim. Ben dünde emekçiydim, bu günde emekçiyim, yarınlarda da sadece emekçi olacağım. Bir emekçi sadece emeğinin karşılığını alır!
Hiç kimse bir emekçiye satılıksın yaftasını yapıştıramaz eğer yapıştırıyor ise ispat etmek zorundadır.
KALIN SAĞLICAKLA

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.