Denge
Denge
Reklam
Hatay Diken Gazetesi

İNDER’den Seçim Öncesi ev Sahipliği

Hatay’I Antakya’yı seven ve hizmet gelmesini bekleyen sizlerin desteğiyle 31 Mart’ta cumhurun sancağını Hatay’ın burclarina birlikte asacağız. Biz özel narin bir memlekette yaşıyoruz. Hiçbir il yoktur ki birçok tarihi güzelliği Hatay gibi elinde bulunduran başka il yoktur. Hatay kapasitesini kullanamayan Ender illerden birisidir. Antakya böyle bir projeyi hak ediyor.

Reklam
İNDER’den Seçim Öncesi ev Sahipliği

İnşaatçılar Derneği (İNDER) Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Gündüz ve İNDER üyeleri ile birlikte Ak Parti Hatay heyetiyle kahvaltıda bir araya geldi.
Geniş katılımlı sabah toplantısında beklenenin çok üstünde şehrin ekonomisini ayakta tutan işverenler siyasetin nabzına da evsahipliği yaptı.
MHP’ye Hatay milletvekili Lütfü Kaşıkçı ile birlikte Ak Parti Hatay büyükşehir belediye başkan adayı İbrahim güler ve ak Parti Antakya belediye başkan adayı İzzettin Yılmaz sabah kahvaltının onur konuğuydu.

İbrahim Güler: 
Hepinizi saygıyla hürmetle selamlıyorum. Biz Hatay olarak ve ülke olarak bir seçime doğru ilerliyoruz. Yerel hizmetlerin belediyecilik hizmetlerinin konuşulduğu, dünya olarak merakla beklenen bir seçime doğru emin adımlarla ilerliyoruz. Cumhur İttifakı olarak akp ve MHP olarak tek yürek Elele omuz omuza ilerliyoruz. 24 Haziran’da Cumhur İttifakı olarak Hatay’da kapı kapı dolaşarak Hataylilara süreci anlattık. Rabbimin izniyle ve teveccühü ile 24 Haziran’dan zaferle çıktık. Şimdi 31 marta gidiyoruz. 31 Mart’ta sizlerden aynı desteği bekliyoruz. Hatay’I Antakya’yı seven ve hizmet gelmesini bekleyen sizlerin desteğiyle 31 Mart’ta cumhurun sancağını Hatay’ın burclarina birlikte asacağız. Biz özel narin bir memlekette yaşıyoruz. Hiçbir il yoktur ki birçok tarihi güzelliği Hatay gibi elinde bulunduran başka il yoktur. Hatay kapasitesini kullanamayan Ender illerden birisidir. Antakya böyle bir projeyi hak ediyor. Antakyalilar asi nehrinin Işıl Işıl olduğu güzelliği hak ediyor. Biz Hatay’da yaşıyoruz. Bu nazlı şehri Mansur eden sebepleri biliyoruz. STK meslek odalarıyla birlikte hatayı daha yaşanabilir bir kent yapabiliriz. Bunu ışıkların medeniyetin kenti Hatay için başarabiliriz. 5 yılda Hatay çok şanslı bir şehir olduğunu söyleyemeyiz. Büyükşehir yasasıyla belde belediyeleri il özel idare kapandı ilçe belediyelerinin yükünün 80 i büyükşehire aktarildi. Biz sevindik. Bizimle birlikte 15 il daha büyükşehir oldu. Oralara bakınca büyükşehir yasasının getirdiği kaynaklar değerlendirildi ve hakikaten büyükşehir oldu. Biz bunu değerlendiremedik. Şanlıurfa’da olan bizde neden olmuyor. Maraş’a daha fazla mı kaynak gidiyor.

Tam tersi Hatay’a 7,5 katrilyon bütçe geldi. 7,5 katrilyonla neler yapılacağını iyi bilirsiniz. Peki hataya ne yapıldı hiçbir şey. Tarihi ve coğrafi güzelliğine bakıldığında Hatay bunu hak etmiyor. Biz daha iyisini birlikte yapabiliriz. Aziz Hatay için biz hatayı hep birlikte hak ettiği yere taşıyabiliriz. Bugün ihtiyacımız olan en önemli şey istişare ve ulaşıdır. Biz bunu ticari ve sosyal hayatımızda başarıyoruz. 3 semavi dinin bir arada yaşadığı Hatay’dayız. Hatay örnek bir il. Ama siyasete gelince aynı şey olmuyor. Herşeyin en iyisini bilirim zihniyetiyle şehir kan kaybediyor. Hatay adeta yoğun bakimda. Biz çalıştırmıyorlar masalını dinledim. Ama doğru olmadığını gördük. Atatürk caddesi yıllardır tek yöndü. Esnaf zarar etti. Israr üzerine inattan vazgeçildi ve çift yön yapıldı. Sıcak asfalt döküldü kaldırımlar yapılıyor. Aydınlatma direkleri yapıldı. Cadde yeniden imar edildi. Peki bu çalışma Hatay bb meclisine geldi mi akp MHP meclis üyelerine soruldu mu hayır. Sormak zorunda degil. Canı isterse büyükşehir yatırım yapar. Hani engelliyorlardi hani çalıştırmıyorlardi demek ki işlerine gelince yapılıyor. Bu bir kader değil. Bu beceriksizliği hak etmiyoruz. Hatay’ın 1 yılda altyapısını bitireceğiz. 1 yıl içinde altyapısı yapılmamış asfaltı dokulmemis yol kalmayacak. Cumhur İttifakı kadroları olarak bunu başaracağız. Hatay Antakya olduğunda kurulduğunda Londra New York yoktu. Antakya 200 bin iken İstanbul 40 bindi. Biz böyle bir şehirde yaşıyoruz. Biz şu anda konserleri birnalleri konuşmuyoruz. Çocuklarla engellilerle ilgili projeleri sormuyorlar. Bana sadece temel ihtiyaçlar soruluyor. Musluktan içme suyu akacak mı diye soruluyor. Oysa burası Hatay 3,5 aydır 20 kişilik ekibimizle hatayı karış karış dolaşıp öncelikleri belirledik. Planımızı yaptık. Nereden başlayacağımizi planladık. En öne altyapıyı koyduk. Altyapının olmadığı yerde vizyondan bahsedemeyiz. Bir başkan adayı yoldan bahsediyorsak o şehir kan kaybetmiş demektir.


Yol yapacağız demiyoruz. Bu bizim görevimiz. Baskanlar bu problemleri çözmeye mecburdur. Biz 71.250 metrekareyle Antakya’nın nefes aldığı bir alan olacak. 2018 bütçesi 1 katrilyon 650 trilyondu. Bir şehri bütün olarak dusunmezsek eksik yaparız. Biz sıra sıra yola devam ettik. Stadyum yerine kendi meydanı asi nehri projesi 70 milyona geliyor. El emeği projelerdir. Antakya otelinin yerine Hatay’ın anavatana katıldığı binaya uyumlu şekilde bir proje yapacağız. Vakıflar yeri yıkılıyor oraya da tarihi dokuya uygun bir mimariyle Antakya’ya kazandıracağız. Benim Antakya ile ilgili bir hayalim var. Eski evler bölgesi uzun çarşı bölgesinin tarihi dokuya uygun taş binalarla restore ettirmek istiyoruz. Buna gücümüz yeter. İlgili bakanlığın işin içinde olması lazım. Bu proje için Büyükşehir belediye başkanı olarak bir heyet kursak ve vekiller vali 15 ilçe belediye başkanı olarak 2 rektör ticaret odaları STK kuruluşlarının temsilcileri Ankara’ya gitsek Ankara’dan boş dönmeyiz. Kazanan Hatay olur. Bize bu lazim. HBB yönetiminde kriz var. Kaynaklar sizin, bütçe milletin butcesidir. Çarçur edilen bütçe ve krizde olan bir yönetim var. Hatay bundan daha güzelini hak ediyor. Biz hatayı turizm cenneti yapacağız. 2018 de 250 bin turist gelmiş. Nevşehir’e 4 milyon. Bunun nedeni Suriye sınırı olması değildir. Antep de aynı sınırda ama oraya insanlar gider. İstediğiniz kadar gastronomi kenti olun bunu sunmazsaniz gastronomi merkezi olamazsınız. Sabah gelip akşam giden değil turisti burada tutacak projeler yapacağız. Bunu yapacak potansiyel bizde var. Biz bunu satamiyoruz. Hep birlikte güzel Hatay’ı insa edebiliriz. Problemlerinizi biliyorum. Yanınızda olmaya özen gösterdim. Valimize konuyu arz ettigimde hatayli yatırımcıya destekleme sözü verdi. Yikob ile alakalı bir konu var. Vekillerimizle konuyu valiye arz ettim. Hatay’ın insaasjnda emek harcayan insanların temsili belediyede ve teşkilatlardan da görmek istiyorum. Hatay bizimdir. Bunun tek yolu Cumhur İttifakı’dır. Hatay’da değişim şart milat 31 Mart” ifadelerini kullandı.
İzzettin Yılmaz: Öncelikle sizlerle bizleri buluşturan etkinlik için İbrahim Güler’e teşekkür ederim. Antakya Belediyesi’nin kapısı sizlere her zaman açıktır. Biz Antakyacılık yapacağız. Sizden başkasına proje yaptırmayacağız.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.