Hatay Diken Gazetesi

Kaymakam Bülent UYGUR ve Eşi Gülşen UYGUR Hanımefendi Şehit Yakınları ve Gaziler ile İftarda Bir Araya Geldi

Kaymakam Bülent UYGUR ve Eşi Gülşen UYGUR Hanımefendi Şehit Yakınları ve Gaziler ile İftarda Bir Araya Geldi

Kaymakamlığımız tarafından Şehit aileleri, Gaziler ve Gazi aileleri onuruna ilçemizde iftar programı düzenlendi.

Kaymakamımız Sn. Bülent UYGUR tarafından ilçemizde Şehit aileleri, Gaziler ve Gazi aileleri onuruna düzenlenen iftar programına, 2.Hudut Tabur Komutanı P.Yarbay Özgür Belediye Başkanı Rıfat SARI, Altınözü Cumhuriyet Savcısı,Askeri Erkan ve Kurum amirlerimiz katılım gösterdi. Kaymakamlığımızın ev sahipliği yaptığı iftar programında Kaymakam Bülent UYGUR ve eşi Gülşen UYGUR davetlileri kapıda karşıladı.

 Ramazan ayının manevi ikliminde iftar öncesi şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim tilaveti yapıldı ve dualar edildi. Okunan ezan ile birlikte oruçlar açıldı.

 Kaymakam Bülent UYGUR, “Aziz şehitlerimizin kıymetli aileleri, Kahraman Gazilerimiz ve Gazilerimizin aileleri, değerli katılımcılar hepiniz hoş geldiniz. Cenab-ı Mevlam bütün Müslümanların oruçlarını kabul eylesin. Her yıl olduğu gibi bu sene de ilçemizde şehit ve gazi ailelerimiz ile birlikte aynı sofrayı paylaşmak istedik. Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise Cehennemden kurtuluş ayı olan Ramazan ayına ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ülkemizde hür ve bağımsız bir şekilde ulaşmanın mutluluğunu yaşamaktayız. Bugün Türkiye 34 farklı ülkede 78 şehitliği olan bir ülkedir.

Bugün Altınözü ilçemize baktığınız zaman 38 Gazimiz ve 18 Şehidimiz bulunmaktadır. Altınözü ilçemizde dünyanın ve ülkemizin çeşitli yerlerinde gazi kardeşlerimizle ve şehit aileleriyle beraber bu sofrayı paylaştık. Devletimiz ve hükümetimiz her zaman şehit ve gazi ailelerimizin yanında olmuştur. Toprağa düşen her şehidimizin bu coğrafyaya ve her Gazimizin akan kanı’nın bu topraklara mühür olduğuna inanıyoruz. Bu mühür kolay kolayda silinmeyecektir. Tekrardan Ramazanınız mübarek olsun. Kapılarımız da gönlümüzde sizlere her zaman açıktır. Davetimize icabet ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Kahraman şehitlerimizi rahmetle anıyor, hepinizi saygı ve sevgilerimle selamlıyorum” dedi.

Belediye Başkanı Rıfat SARI; “Hepiniz hoşgeldiniz. Bu topraklar kolay vatan olmadı. Bu toprakların vatan olmasında şehit olanları rahmetle yâd ediyor, gazileri ve ailelerine minnetlerimi sunuyorum Allah bu birliğimizi daim etsin inşallah. Hepiniz programa hoş geldiniz” dedi.

HABER MERKEZİ

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.