Denge
Denge
Reklam
Hatay Diken Gazetesi

MİTHAT NEHİR’den REFİK ERYILMAZ’a GÖNDERME ”denetçiler bu söylediklerinizden dolayı sizin yüzünüzü kara çıkarabilir” DEDİ.

Belediyenin son zamanlarda atıl bırakıldığı ifadesi yanlıştır. Belediyemiz 31 mart günü hatta devir teslim gününe kadar bütün belediyecilik faaliyetlerini yapmaya devam etmiştir.

Reklam
MİTHAT NEHİR’den REFİK ERYILMAZ’a GÖNDERME ”denetçiler bu söylediklerinizden dolayı sizin yüzünüzü kara çıkarabilir” DEDİ.

TOPLUM İTİDAL VE AKIL İLE YÖNETİLİR 
Belediye başkanı Sayın Refik Eryılmaz ve meclis üyeleri ilk meclis toplantısını geçtiğimiz 10 Nisan Çarşamba günü gerçekleştirdi. Öncelikle CHP ve DSP’den gelen bütün seçilmişlere başarılar diliyorum. Başkanın konuşmasında itidal yerine hamasetin hakim olduğunu üzülerek gördüm. Eryılmaz belediyenin geçmiş dönem faaliyetlerinin incelenmesi için bağımsız bir denetçi heyeti çağıracağını ifade etmişler. Bu kararı destekliyorum, bütün Samandağ’ın bu kararın arkasında olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Hatta yasal hakkınız olan içişleri bakanlığı denetçilerini çağırmanızı da diliyorum. Ancak özellikle benim dönemime ilişkin suçlamalar yapılırken ve bazı şirketler isimleri verilerek hedef gösterilirken keşke bağımsız denetçi raporunu bekleyebilseydiniz. Çünkü sizin çağırdığınız denetçiler bu söylediklerinizden dolayı sizin yüzünüzü kara çıkarabilir. 
Belediyenin son zamanlarda atıl bırakıldığı ifadesi yanlıştır. Belediyemiz 31 mart günü hatta devir teslim gününe kadar bütün belediyecilik faaliyetlerini yapmaya devam etmiştir. Çöplerimiz toplanmış, maaşlar ödenmiş, tümü 2 yaşından küçük olan iş makinası filomuzun periyodik bakımları yapılmış, elden geldiğince esnaf ve şirketlere borçlar ödenmiş, yapılandırma kapsamında SGK, İller Bankası gibi devlet kurumlarına yapılandırılmış olan borç taksitleri aksatılmadan ödenmiştir. Belediye personelimizin tümü gayet verimli, çalışkan ve fedakar insanlardan oluşmaktadır. Eğer verimlilik arttırmak için bir projeniz var ise onu da destekliyoruz. Çöplerin taşınması konusu önemli bir konudur. Daha önce Sutaşı’na yaptığımız çöp aktarım merkezi Sutaşı’lı hemşehrilerimizin rahatsız olması nedeniyle yine bizim tarafımızdan kaldırılmıştır. Yeni yer inşa edilene kadar Antakya’ya kadar taşınmaktadır. Bu, geçici bir durumdur. 
Bence her şeyi inceleyin, inceletin, gereğini yapın ama bilmediğiniz konularda konuşmayın. Enerjinizi yapacağınız işlere ve hizmetlere harcayın. Belediyenin borcunu arttırmayın, çalışmayana müsamaha etmeyin, çalışanın izzet-i nefsi ile oynamayın. Unutmayın ki bu gün size sürpriz gibi gelen her şeyi biz bir aydır belediye duvarlarında sergiliyorduk. Doğru yaptığınız her şeyde ve her yerde bulunduğumuz her konumda size destek vereceğiz. Samandağ’ın faydasına yapacağınız her hizmeti alkışlamak benim ve her Samandağlının boynunun borcudur. Yazımı bitirirken size ve yeni seçilen tüm meclis üyelerine bütün kalbimle başarılar diliyorum…
Mithat Nehir (Belediye Eski Başkanı)

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.