Hatay Diken Gazetesi

SAMANDAĞ YOLLARIN’da RALLİ YAPAN HBB’ KONTROLÜNDEKİ TOPLU TAŞIMA ARAÇLARI..

Trafikte terör estiren bu toplu taşıma araç sahipleri yolcuların can güvenliğini hiçe sayarak 110 km. hızla adeta RALLİ yarışına çıkmış gibi hız yapıyorlar. Üstelik okul bölgelerinden’de geçtikleri ve azami hız levhaları olamasına karşı hızlarını düşürmeyerek devam ettikleri ve en korkunç olanı’da kırmızı ışıkta geçmeleri, burada acaba mobese kameraları varmı varsa aktif’mi ? ve ceza kesildi’mi?merak konusu.

SAMANDAĞ YOLLARIN’da RALLİ YAPAN HBB’ KONTROLÜNDEKİ TOPLU TAŞIMA ARAÇLARI..

Hatay Büyükşehir Belediyesinin Kontrolünde bulunan AKNEHİR DEĞİRMENBAŞI ve SAMANDAĞ Toplu taşıma araçları (UKUME) yani ULAŞIM KOORDİNASYON MERKEZİ tarafından denetlenmektedir. Gelin görün’ki Trafikte terör estiren bu toplu taşıma araç sahipleri yolcuların can güvenliğini hiçe sayarak 110 km. hızla adeta RALLİ yarışına çıkmış gibi hız yapıyorlar. Üstelik okul bölgelerinden’de geçtikleri ve azami hız levhaları olamasına karşı hızlarını düşürmeyerek devam ettikleri ve en tehlikeli olanı’da kırmızı ışıkta geçmeleri, burada acaba mobese kameraları varmı varsa aktif’mi ? ve ceza kesildi’mi?merak konusu.

Sözde Hatay Büyükşehir Belediyesinin kontrolünde olan ve yeri geldiğinde toplu taşıma araçlarına sürekli yeni mevzuatlar çıkarırken, acaba bu yolcuları taşıyan araçların şoförlerine hız konusunda Kalkış ve Varış saat uygulaması veya ‘’örneğin’’ ek bir mevzuat çıkartarak takoğraf cihazı takılarak şoförlerin çalışma sürelerini ve bu süre içerisindeki kural dışı hareketlerini izlemeleri ve kuralları ihlal etmeyi itiyat haline getiren şoförleri eğitmeleri ve bu konuda önleyici tedbirler almaları gerekmez mi ? Sonuçta Hatay Büyükşehir Belediyesinin kontrolünde olan bu toplu taşıma araçlarına vatandaşlar bu konuda bir çalışmaları olup olmadığını merak etmektedir.

SAMANDAĞ YOLLARIN’da RALLİ YAPAN HBB’ KONTROLÜNDEKİ TOPLU TAŞIMA ARAÇLARI..

UKUME daire başkanı M. İkbal Polat 2015 Ocak ayından itibaren Ulaşım Dairesi Başkanlığı görevini vekaleten sürdürmektedir. Dört yıl gibi bir süre içerisinde tüm hatay’da Araç dönüşüm projelerini hızla hayata geçiren fakat bir türlü düzen oturtamadıkları ve en önemlisi insan hayatını ne zaman önemsiyeceklerini merak ediyoruz.

Siz en iyisi reklam peşinde olduğunuzdan dolayı böylece bu kooperatiflere sponsor olabilirsiniz diye düşünüyorum.

ULAŞIM KOORDİNASYON MERKEZİ  RALLİ yarışında şoförlerimize başarılar diler.

Haber : Çetin Cemali

Kaynak: Mithat Yüksek

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.