Hatay Diken Gazetesi

Tarihi uzun Çarşı’yı ziyaret ederek esnaf ve vatandaşların bayramını kutladı.

AK Parti Hatay Milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik Ramazan Bayramı’nın arefe gününde Tarihi uzun Çarşı’yı ziyaret ederek esnaf ve vatandaşların bayramını kutladı. Çelik ; Esnafa Gelenek ve göreneklerimizin yaşatılmaya devam ettiği tarihi Uzun Çarşı’yı baştan sona kadar gezerek , hem çarşı esnafı, hem de bayram alışverişi için çarşıyı gezen vatandaşlarla tek tek bayramlaştı.

Tarihi uzun Çarşı’yı ziyaret ederek esnaf ve vatandaşların bayramını kutladı.

AK Parti Hatay Milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik Ramazan Bayramı’nın arefe gününde Tarihi uzun Çarşı’yı ziyaret ederek esnaf ve vatandaşların bayramını kutladı. Çelik ;  Esnafa Gelenek ve göreneklerimizin yaşatılmaya devam ettiği tarihi Uzun Çarşı’yı baştan sona kadar gezerek , hem çarşı esnafı, hem de bayram alışverişi için çarşıyı gezen vatandaşlarla tek tek bayramlaştı.

AK Parti Hatay Milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik : “Hükümetin verdiği ikramiyeler çarşıya hareket getirdi” diyerek tüm esnaflarımıza bereketli satışlar nasip etsin dedi. Çelik ailesiyle bayram alışverişi yaparken, Antakyalıların yoğun sevgi seliyle karşılaştı. Vekil, kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyenleri de kırmadı. 

Çelik son olarak Hatay halkına Ramazan bayramının “Yardımlaşma ve sevgi duygularının yoğunlaştığı Ramazan ayının sonunda hep birlikte bir bayrama daha kavuşacak olmanın sevinci içindeyiz. Bayramları tam olarak yaşayabilmek için içimizde varsa; kin, öfke, düşmanlık gibi hisleri bir kenara bırakmalı, kötü duygulardan arınarak kardeşlik, selamlaşma, sevgi hislerini hayatımızın merkezine almalıyız. Büyüklerin ziyaret edildiği, küçüklerin sevindirildiği bayramlar insan yaşamının belki de en mutlu ve unutulmaz anlarıdır.dedi.

Ramazan Bayramı’nın yardımlaşma ve paylaşma duygularını harekete geçirmesi gerektiğini hatırlatan Hatay Milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik ; Dayanışma ve sosyal bilincinin en üst derecede yaşandığı bayramlarda, sahip olduğumuz güzellikleri insanımızla ve tüm diğer diğer canlılarla paylaşmak, toplumumuzun desteğe muhtaç kesimine ilgi göstermek büyük önem taşımaktadır.” ifadelerini kullandı.

Çelik, mesajını “Bu duygu ve düşüncelerle başta Hataylı hemşerilerim olmak üzere Ramazan Bayramı’nın tüm insanlığa, ülkemize ve ilimize huzur, mutluluk ve bereket getirmesini diler, sevdiklerinizle birlikte güzel bir bayram geçirmeniz dileğiyle bayramınızı en içten duygularla kutlarım.” diyerek sonlandırdı.

Haber : Çetin Cemali

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.