Denge
Denge
Reklam
Hatay Diken Gazetesi

ÜNLÜ SANATÇILAR ORONTES 3. ULUSLARARASIÇAĞDAŞ SANAT FESTİVALİ’NDE BİR ARAYA GELDİ.

Reklam
ÜNLÜ SANATÇILAR ORONTES  3. ULUSLARARASIÇAĞDAŞ SANAT FESTİVALİ’NDE BİR ARAYA GELDİ.


Medeniyetin beşiği olarak bilinen Antakya’da Orontes Uluslararası çağdaş sanat festivali Resim sergisiyle başladı.

Ansam Kültür Derneği tarafından 3. Düzenlenen Orontes Uluslararası Çağdaş Sanat Festivali ve Çalıştayı Hatay Kültür Merkezi Antakya’da Resim sergisiyle başladı. Küratörlüğünü Ansam Kültür Derneği yönetim kurulu başkanı Mehmet Oflazoğlu, organizatörlüğünü Saudi Arabistan’dan katılan Huda Alzaydi üstlendi. 7 Aralık Cuma günü saat 15.00 te açılan sergide sanatseverleri bir araya getirdi. Sergiye katılan sanatseverler misafir sanatçıları bağırlarına bastılar. Sergi sonrası şehirlerini tanıtmak amacıyla şehir turu yaptılar.

ORONTES 3. ULUSLARARASI ÇAĞDAŞ SANAT ÇALIŞTAYI KURŞUNLUHAN’DA BAŞLADI.

Orontes 3. Uluslararası Çağdaş Sanat Festivali ve Çalıştayı kapsamında Kurşunluhan’da resim çalıştayı başladı. Çalıştaya yurt içinden ve yurt dışından katılan sanatçılar Çarşamba gününe kadar resim yapacaklar. Çalıştay süresince yapacakları eserleri Çarşamba günü saat 15.00 te Kurşunluhan’da sergisini açacaklar.

ORONTES 3. ULUSLARARASI ÇAĞDAŞ SANAT FESTİVALİ SERGİ, KONSER, ÖDÜL TÖRENİ VE MUM IŞĞINDA ŞİİR DİNLETİSİ İLE DOP DOLU BİR GECE

Orontes 3. Uluslararası Çağdaş Sanat Festivali’nin Konser, Mum ışığında şiir ve Resim sergisi ilk defa gerçekleşecek. Düzenlemesini Ressam Ali Taş’ın üstlendiği gecede Performansların yanında ödül töreni de düzenlenecek. Bu sene ‘’Suret’’ Romanıyla Edebiyat dünyasında yankı uyandıran Yazar, Akademisyen, Yönetmen ve Senarist Cengis T. Asiltürk başarı ödülünü alacak. Hatay Kültür Merkezi Antakya’da, 11 Aralık Salı günü saat 18.30’da Ressam Ali Taş’ın sergi açılışı yapılacak. Sergide yapılacak satışlar ihtiyaç sahibi bir kuruma bağışlanacaktır.

Neşat Ertaş’ın eserlerini yorumlayacak sanatçı Yunus Koşar’ı, Ney’ de Volkan Çolak, Gıtar’da İrfan Akpınar eşlik edecek. Yazar Cengis T. Asiltürk’e takdim edilecek başarı ödülünün ardından mum ışığında Şair, Nisa Leyla ve Yaşar Uğurlu’nun mum ışığında gerçekleşecek şiir gecesi Hatay Kültür Merkezi Antakya’da, 11 Aralık Salı günü saat 18.30’da halka açık ve ücretsiz gerçekleşecek.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.